Misja

FABA METAL to polski, czołowy producent profesjonalnych narzędzi do obróbki stali i aluminium. Od ponad dziesięciu lat FABA rozwija produkcję narzędzi, które szybko zdobyły uznanie w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, elektronicznym oraz energetycznym, czyli głównie tam, gdzie występują procesy obróbki skrawaniem.

Doświadczenie w produkcji narzędzi FABA zdobyła przy projektowaniu i produkcji narzędzi pełno węglikowych dla własnych potrzeb testując określone rozwiązania we własnych warunkach produkcyjnych. W roku 2008 FABA była pewna swojej jakości, że postanowiła rozpocząć sprzedaż tych narzędzi na rynek krajowy.

Każde narzędzie zaprojektowane jest zgodnie z normami ISO z uwzględnieniem sugestii klienta co do specyfiki i warunków pracy narzędzia tak aby jakość produktu końcowego była jak najwyższa, a żywotność samego narzędzia jak najdłuższa.

FABA produkuje narzędzia dla wielu sektorów przemysłu o wysokim zaawansowaniu technicznym i technologicznym. Naszymi narzędzia z ostrzami HM oraz PKD możemy obrabiać takie materiały jak: stal i jej stopy, aluminium i jej stopy, magnez, miedź oraz kewlar, grafit i inne.

Specjalizujemy się w specjalnych wykonaniach narzędzi dlatego też każdy projekt jest konsultowany z odbiorcą na etapie projektowania, wykonania, aż po wdrożenie narzędzia do produkcji.