O firmie

FABA METAL

FABA to polski, czołowy producent profesjonalnych narzędzi do maszynowej obróbki stali oraz aluminium. Od 2008 roku FABA rozwija produkcję narzędzi do obróbki metali, które szybko zyskały uznanie w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym oraz energetycznym, czyli głównie tam, gdzie występują procesy obróbki skrawaniem.

Doświadczenie w produkcji narzędzi do obróbki metalu FABA zdobyła przy projektowaniu i produkcji narzędzi pełnowęglikowych dla własnych zastosowań. Pierwsze narzędzia trzpieniowe do obróbki metalu powstały już w 1994 r. Przez kolejne lata rozszerzała się gama produkowanych narzędzi, które były testowane we własnych warunkach. Rok 2008 okazał się przełomowy w tej dziedzinie. FABA była  na tyle pewna doskonałości, trwałości i niezawodności swoich wyrobów, że postanowiła rozpocząć sprzedaż tych narzędzi na rynki krajowe.

W chwili obecnej FABA METAL oferuje:

  • Frezy trzpieniowe, proste, kulowe, torusowe oraz cała gamę narzędzi specjalnych. Mamy tu na myśli wiertła specjalne, stopniowe, fazujące,  pogłębiacze, rozwiertarki, frezy profilowe. W ofercie znalazły się także: piły do ciecia aluminium, stali oraz materiałów kolorowych
  • Narzędzia PKD

 

Naszą wielką dumą jest nowocześnie wyposażona baza maszynowa, gdzie produkcja i kontrola procesów technologicznych odbywa się na najnowszej generacji urządzeniach elektronicznych i laserowych. W procesach technologicznych stosujemy najwyższej jakości materiały krajowe i z importu.