Przełomowe rozwiązanie - System AIMS już w FABA

AIMS (Anca Integrated Manufacturing System), został uruchomiony w firmie FABA S.A. w połowie roku 2023, a FABA jest pierwszą firmą na świecie, która wdrożyła ten projekt. Zaawansowany system automatyzacji jest pionierskim, bardzo innowacyjnym system produkcyjnym. Tworzy przyszłość optymalizacji nowoczesnej technologii narzędzi skrawających i zapewnia kompleksowe rozwiązania dla wszelkich wyzwań związanych z wytwarzaniem narzędzi.

 

      


AIMS automatyzuje i integruje bezobsługowy system produkcji narzędzi trzpieniowych. Służy zwiększeniu wydajności, co przekłada się na obniżenie kosztów przy zachowaniu najwyższej jakości wyrobów. System wpływa na wzrost produktywności i powtarzalność wytwarzanych narzędzi. Zastosowana innowacja polega przede wszystkim na płynnym procesie produkcyjnym poprzez kompleksową robotyzację i automatyzację linii produkcyjnej oraz kontrolę pomiaru do etapu uzyskania gotowego wysokiej klasy produktu.

 

     

    
Dzięki połączeniu różnych procesów szlifowania i systemów IT w fabryce produkcja jest zaprogramowana w sposób seryjny, a produkt jest powtarzalny i zachowuje oczekiwaną jakość. System zapewnia pracę przez 7 dni w tygodniu w trybie 3 zmianowym. Spectrum działania systemu daje wiele możliwości, powodując, że firma FABA wznosi się na kolejny etap rozwoju, przekształcając się w firmę działającą w oparciu o koncepcję produkcji zintegrowanej.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Prezesem firmy FABA S.A. - Pawłem Hondra.

FILM YOUTUBE: >> FABA embraces integrated manufacturing with AIMS, reducing labour costs by 60